

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 25 % |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 850 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 2.012816 mg |
| Impedance | 90 Ω |
| Type | Signal Line |
| Current | 500 mA |
| DC Resistance (DCR) | 145 mΩ |
| Max Current Rating | 500 mA |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Number of Lines | 2 |
| Max DC Current | 500 mA |
| Schedule B | 8504100000 |
Stock: 107
Distributors
pcbx
Unit Price$0.37531
Ext.Price$0.37531
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.37531 | $0.37531 |
| 10 | $0.31034 | $3.10340 |
| 25 | $0.27101 | $6.77525 |
| 50 | $0.26321 | $13.16050 |
| 100 | $0.25563 | $25.56300 |
| 300 | $0.23953 | $71.85900 |
| 500 | $0.22445 | $112.22500 |
| 1000 | $0.21031 | $210.31000 |
| 3000 | $0.19694 | $590.82000 |
| 5000 | $0.18442 | $922.10000 |
| 10000 | $0.17270 | $1727.00000 |
